Studio Kuchni WFM

Studio Kuchni WFM

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To nie tylko przestrzeń, w której przyrządza się i spożywa posiłki, ale przede wszystkim – miejsce spotkań całej rodziny. Z tego powodu powinna być funkcjonalna i przytulna. Kuchnia należy też do najintensywniej eksploatowanych pomieszczeń w całym domu, dlatego meble muszą być wytrzymałe i odporne na wysoką temperaturę i środki czyszczące.

W Wolsztynie można znaleźć meble kuchenne klasyczne i meble kuchenne nowoczesne. Mimo iż różnią się one stylem, materiałem z jakiego są wykonane czy formą zdobienia, wszystkie łączy ta sama cecha – wysoka jakość idąca w parze z precyzją wykonania. W naszej ofercie znajdują się również ekskluzywne meble kuchenne wysoko cenione za swoją oryginalność i wyjątkowość. Wszystkie meble tworzone przez WFM wyróżniają się pod względem wizualnym i gatunkowym. Dla nas najważniejszą nagrodą jest zadowolenie Klientów, dzięki czemu już od 1945 roku Wolsztyn kojarzy się właśnie z najlepszymi kuchniami.

Kuchnia to miejsce, do którego bardzo szybko się przywiązujemy. Tę atmosferę, przytulność i niepowtarzalny styl tworzą przede wszystkim meble. Przestrzeń musi zostać zaaranżowana w sposób wyjątkowy i harmonijny z gustem i oczekiwaniami domowników. Kuchnie klasyczne i nowoczesne z Wolsztyna sprawią, że każde pomieszczenie stanie się nastrojowe i przystępne, dzięki czemu przyciągnie całą rodzinę.

WFM oferuje meble w różnych wersjach kolorystycznych. Cechują się one niezawodnością, trwałością, efektywnością i funkcjonalnością. W każdym z 70 salonów w całej Polsce nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę i kompetentnych doradców. Dzięki temu Wolsztyńska Fabryka Mebli, będąca członkiem Grupy Szynaka, należy do największych i najważniejszych firm meblarskich w kraju.

 

 


Rys historyczny fabryki

Kiedy Wolsztyńska Fabryka Mebli powstawała w 1945 roku, jej zadaniem miało być dostarczanie mebli do odbudowujących się po wojnie szkół. Na przełomie lat 40. i 50. firma zaczęła produkcję mebli kuchennych. WFM szybko stała się dla kupujących meble kuchenne Polaków marką pierwszego wyboru, a Wolsztyńskie Kuchnie – obiektem westchnień. Wraz z początkiem lat 90. zaczynamy proponować Klientom meble na indywidualne zamówienie. Rewolucyjne zmiany wprowadzamy w procesie produkcyjnym i logistyce, radykalnie poszerzamy sieć sprzedaży. W połowie lat 90. WFM zostaje sprywatyzowana i staje się własnością Poggenpohl Group, a później Szynaka-Meble Sp. z o.o.. Intensywnie inwestujemy we wzornictwo, a Klienci stają w naszych salonach przed coraz szerszym wyborem. Co roku wprowadzamy do oferty od 4 do 6 programów meblowych, jednocześnie wycofując ok. 2 starych. Wysoką jakość produkcji zapewnia stosowanie się do norm przyznanego firmie certyfikatu zgodności z normą ISO 9001 oraz ISO 14001. Jesteśmy doceniani: w 2000 roku program Piano otrzymuje najbardziej prestiżową nagrodę w branży meblarskiej w Polsce – Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Meble 2000. W 2003 roku Wolsztyńska Fabryka Mebli staje się własnością Szynaka-Meble sp. z o.o., której właścicielem jest Pan Jan Szynaka. Wolsztyńskie Kuchnie stają się jeszcze lepiej dostępne dzięki poszerzonej o salony firmowe marki Szynaka sieci sprzedaży.